PIŁA. W miniony weekend funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo ? Interwencyjnego z pilskiej komendy zatrzymali trzech mieszkańców Piły, w tym jedną kobietę. Wszyscy podejrzani są o posiadanie narkotyków. Podczas legitymowania i kontroli, mundurowi znaleźli przy osobach łącznie blisko 30 gram narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy. Środki odurzające i substancje psychotropowe ukryte były w różnych częściach garderoby. Dwóch mężczyzn w wieku 18 i 20 lat oraz 26-letnia kobieta zostali zatrzymani i trafili prosto do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat więzienia.
Kolejny raz również okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu. Niestety coraz częściej wsiadają za kierownicę osoby, które mają sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Policjanci z pilskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku w miniony weekend zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. 56-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk podróżował motocyklem mając w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu, a 20-letni mieszkaniec Piły wsiadł za kierownicę pojazdu marki VW Golf, pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.
Należy pamiętać, że nietrzeźwi, pod wpływem narkotyków, bez uprawnień kierowcy to potencjalni zabójcy. Należy pamiętać, że jest niezwykle cienka granica pomiędzy kolizją a wypadkiem, osobą ranną a zabitą.
– Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji – informuje podkom. Żaneta Kowalska – Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow. Zapraszamy chętnych kierowców.
– Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję – oznajmia podkom. Żaneta Kowalska – Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski?
KPP Piła
( Red.)