Lepimy najlepsze pierogi na świecie!

Najnowsze Piła Wydarzenia

STARA ŁUBIANKA.  Powstała sześć lat temu i od samego początku cieszy się kulinarną sławą. Mowa o Spółdzielni Socjalnej „Stara Łubianka”, oczywiście w Starej Łubiance.  Rozsławiły ją przede wszystkim … pierogi, lepione na różny sposób i z różnym farszem. I wszystkie przepyszne!

Wszystko zaczęło się w lipcu 2013 roku. Właśnie wtedy  trzy osoby prawne: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gmina Szydłowo oraz Powiat Pilski  założyły w Starej Łubiance Spółdzielnię Socjalną. Jej celem od samego początku jest aktywizacja ludzi  wykluczonych ze społeczeństwa, głównie bezrobotnych, a także  tych z dysfunkcjami fizycznymi i intelektualnymi.

Od niedawna prezesem Spółdzielni jest Patryk Michałek.

Zajmujemy się głównie tematami gastronomicznymi, aczkolwiek w tym roku naszą działalność poszerzyliśmy o usługi budowalne –  mówi prezes Michałek.

Spółdzielnia zatrudnia 12 osób, w tym  – jak zaznacza  prezes – bardzo uzdolnione panie kucharki…

-Nasze panie kleją najlepsze pierogi na świecie. Ale nie tylko. Kulinarnym hitem, który jeszcze nie wyszedł do konsumentów, a póki co testowaliśmy go na znajomych i kontrahentach, jest kurczak ze szpinakiem i serem feta oraz pierogi z kaszą pęczak i jarmużem. To opcja dla tych, którzy dbają o smukła sylwetkę i zdrowie – dodaje Patryk Michałek.

W stałym menu Spółdzielni są również pierogi ruskie, z mięsem oraz z kapustą i grzybami, które Polacy kochają od pokoleń.

A już w marcu  Spółdzielnia Socjalna „Stara Łubianka” zaprezentuje się  w VIVO!Piła. O szczegółach  tego wydarzenia poinformujemy niebawem.

 

 (pola)

 Fot. Spółdzielnia Socjalna Stara Łubianka fb