PIJANY KIEROWCA TO ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE NA DRODZE!

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki zatrzymali kierowcę, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Jak się później okazało 46- latek miał w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo podczas dzisiejszych działań „trzeźwy poranek” mundurowi zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci z pilskiej drogówki podczas długiego weekendu majowego prowadzili kontrole w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych i głównych ciągów komunikacyjnych naszego powiatu. Niestety pomimo wcześniejszych apeli o rozsądną i przepisową jazdę funkcjonariusze ujawnili ponad 250 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.  Aż 119 z nich popełniono w rejonie przejść dla pieszych. Podczas działań zatrzymano również 17 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

W minioną sobotę mundurowi otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło przy ul. Śniadeckich w Pile. Okazało się, że 46- letni kierujący pojazdem Citroen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocykliście i zderzył się z nim czołowo. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że sprawca zdarzenia miał w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, konfiskata pojazdu i wysoka grzywna. Ta sytuacja bardzo dobitnie pokazuje jaki mogą być skutki kierowania na podwójnym gazie.

Niestety pomimo wielu apeli i wysokich kar za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, wielu kierowców decyduje się na tak skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowania, lekceważąc tym samym obowiązujące przepisy oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Podczas dzisiejszej akcji „trzeźwy poranek” pilscy policjanci w zaledwie kilka godzin zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, którzy utracili swoje uprawnienia.