Uwaga! Fałszywi policjanci w Wałczu

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. W ostatnich dniach na terenie miasta pojawiły się przypadki działania oszustów podających się za policjantów. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałcz apelują zwłaszcza do osób starszych, którzy najczęściej stają się ofiarą oszustów o ostrożność.

We wtorek policjanci otrzymali 4 zgłoszenia od osób starszych, którzy otrzymali telefon od mężczyzny podającego się za policjanta (st. sierż. Jacek Kania).

Rzekomy „policjant” informował osoby o tym, że z banku wyciekły dane seniorów, co może być wykorzystane i że osoby te są obserwowane. W żadnym z przypadków nie doszło do popełnienia przestępstwa.Osoba podająca się za policjanta za każdym razem rozłączała rozmowę i więcej nie kontaktowała się – mówi asp. Beata Budzzyń z wałeckiej Policji.

Tym razem seniorzy byli czujni i ostrożni. Pamiętajmy, że sprawcy przestępstw wciąż wyszukują nowe metody działania, aby wyłudzić pieniądze od swoich ofiar.

Pamiętajmy! Policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach, a tym bardziej telefonicznie.NIGDY też nie proszą o przekazanie żadnych sum pieniędzy. Bądźmy ostrożni, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z Policją pod numerem telefonu 112.

 (Red.)