Działkowcy i smaki ziemi chodzieskiej z cygańskim akcentem

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W miniony weekend  w Chodzieży zapachniało kwiatami, owocami i dobrym, swojskim jadłem. W mieście odbyły się bowiem dwie połączone imprezy: Okręgowy Dzień Działkowca oraz targi lokalnych producentów żywności ?Smaki Ziemi Chodzieskiej”.

Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, działkowiczów w Chodzieży jest więcej niż w sąsiedniej Pile. Dziewięć chodzieskich ogrodów skupia w sumie ok. 1200 osób. Podczas ?Korso” można było zobaczyć efekty ich tegorocznej pracy, w tym  kwiatowe kompozycje czy też okazałe warzywa i owoce.

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć lokalnych firm produkujących żywność oraz pszczelarzy. Odwiedzających częstowano serami i wędlinami wytwarzanymi na terenie powiatu.

Swoje stoisko miał również partnerski powiat Lippe, który serwował tzw. ?Lippischer Pickert”. Na tę regionalną potrawę składały się  ziemniaczane bliny z masłem, z dodatkiem melasy buraczanej i pasztetu.

Imprezie towarzyszyły występy orkiestry dętej Chodzieskiego Domu Kultury oraz innych lokalnych wykonawców. Na zakończenie imprezy wystąpił Vasyl Junior& Cygańskie Gwiazdy.

 (Red.)
Źródło: chodziez.naszemiasto.pl