Dobry występ zawodników „GWDY” w Chorzowie

Piła Sport Wydarzenia

PIŁA-CHORZÓW. Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” dobrze zaprezentowali się w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbywały się  na odnowionym, pięknym Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Do tej imprezy aż siedmioro zawodników „Gwdy” wywalczyło prawo uczestnictwa. Bardzo bliski medalu był kilkakrotny już medalista Mistrzostw Polski – Dawid Borowik. Najpierw w biegu eliminacyjnym na  400 m zajął drugie miejsce z czasem 49,71. W kolejnym dniu po zaciętym biegu finałowym na 400 m wywalczył czwartą lokatę z nowym wartościowym rekordem życiowym 49,03. Podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego tym razem „otarł” się o medal, zajętym czwartym miejscem Dawid kwalifikuje się do szerokiego składu na przyszłoroczne  Mistrzostwa Europy Juniorów.

Dwie wysokie lokaty premiowane uczestnictwem w uroczystej dekoracji na tej imprezie, wywalczyli Piotr Konek i Mieszko Tobera. Pierwszy z nich zajął siódme miejsce w chodzie  na 10 km z rezultatem 57:48,76, natomiast Mieszko był ósmy w biegu na 3000 m z rezultatem 9:18,88. Czwartą osobą punktującą była Hanna Krajewska , która w biegu na 3000 m zajęła dwudziestą lokatę z rezultatem 11:24,80.

Wyniki w konkurencjach wytrzymałościowych były zaniżone z uwagi na panującą bardzo wysoką temperaturę. Do miejsc punktowanych zabrakło pozostałej trójce zawodników „Gwdy”, którzy zajęli następujące miejsca: 21 miejsce – Szymon Ramusiewicz – 2000 prz. – 7:07,50, 22 miejsce – Jacek Włodarczak – w dal – 5,92, 23 miejsce – Filip Dziuba – 3000 m – 9:51,75.

Do punktacji drużynowej doliczone zostały wyniki biegów sztafetowych, które były rozgrywane w terminach wcześniejszych w kilku miastach Polski. Sztafeta „Gwdy” 4 x 400 chłopców w skali tej imprezy wywalczyła wysokie punktowane jedenaste miejsce. Łącznie zespół Gwdy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył 18 pkt, tym samym w trwającym jeszcze sezonie 2018 ma ich już 92 pkt. Dorobek ten zapewne będzie znacząco   powiększony   przez   młodzików,   którzy   na   początku   września   startować     będą   w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu.

Z. Łapacz