Czarnkowscy policjanci podsumowali święta

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Święta Bożego Narodzenia w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim minęły dość bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednak świąteczny czas był dla czarnkowskich policjantów pracowity. Dominowały interwencje związane z konfliktami rodzinnymi oraz osobami kierującymi na ,,podwójnym gazie? i bez uprawnień.

Jak co roku, w czasie trwania Świąt Bożego Narodzenia policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób podróżujących przez nasz teren. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali.

?W efekcie tych działań na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali trzy kolizje, zatrzymali czterech kierujących ,,na podwójnym gazie? oraz trzech kierowców, którzy wsiedli ,,za kółko?, mając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych ? mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej Policji. ?Jak zwykle w tym okresie, dominowały interwencje związane przede wszystkim z nieporozumieniami rodzinnymi. Często w tle tych kłótni i niesnasek był alkohol. Najbardziej agresywnych sprawców interwencji funkcjonariusze zatrzymywali do wytrzeźwienia ? dodaje.

(Red.)