Przemycali 7 kilogramów narkotyków

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy kryminalni zabezpieczyli blisko 7 kg narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 22 do 30 lat. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę ponad 400 tys. złotych.

Policjanci od dłuższego czasu interesowali się zatrzymanymi mężczyznami. Przypuszczali, że mogą być w posiadaniu dużych ilości narkotyków. Ich podejrzenia wkrótce się potwierdziły.
-Pod koniec marca, w nocy na terenie Piły kryminalni zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym podróżowało trzech mężczyzn. Podczas legitymowania wszyscy nerwowo się zachowywali. Jeden z nich miał przy sobie przezroczysty worek, w którym znajdowała się amfetamina. Podczas przeszukania pojazdu, w torbie podróżnej funkcjonariusze znaleźli kolejnych kilka worków z narkotykami. Jeszcze tej samej nocy w ręce kryminalnych wpadł czwarty mężczyzna – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Podczas realizacji policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 7 kg narkotyków w postacie amfetaminy, marihuany, 999 tabletek ekstazy oraz blisko 13 tys. zł i ponad 300 euro.

Czterech mężczyzn – mieszkańcy powiatu pilskiego – trafiło do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego przemytu, udzielania oraz posiadania narkotyków.
Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 22 do 30 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

(Red.)
Fot. KPP Piła