Terroryzowali wieś. Już siedzą… za kratkami

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali agresywnych mieszkańców gminy Łobżenica, którzy od dłuższego czasu terroryzowali mieszkańców “swojej” wsi. Obaj trafili za więzienne kraty. Na razie na trzy miesiące.

Funkcjonariusze otrzymali niepokojące informacje o dwóch mężczyznach, którzy terroryzują mieszkańców jednej z wsi na terenie gminy Łobżenica.

Sprawcy mieli m.in. bić mieszkańców wsi, wyłudzać pieniądze, grozić podpaleniem, wywozić ich do lasu i tam pozostawiać – relacjonuje podkom. Żaneta Kowlaska z KPP w Pile.

Policjanci z Wyrzyska i Łobżenicy szybko uporali się z bandytami. Zatrzymali ich 26 kwietnia i przewieźli do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli m.in. zarzuty pobicia, gróźb, wymuszeń rozbójniczych, zmuszania do określonych zachowań, rozbojów, posiadania i udzielania narkotyków – dodaje podkomisarz Kowalska.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Łobżenica w wieku 30 i 32 lat. Na wniosek Komisariatu Policji w Wyrzysku oraz Prokuratury Rejonowej w Złotowie, Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

(Red.)