Czterech kierowców autobusów z mandatami

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Zawód kierowcy autobusu to duża odpowiedzialność. Powinni wykonywać go ludzie, którzy nie boją się prowadzić pojazdów kołowych, mają doświadczenie za kółkiem i posiadają umiejętności techniczne. Policyjna grupa SPEED, w której skład wchodzą policjanci drogówki, prowadziła działania pod kątem bezpieczeństwa podróżnych. W godzinach porannych zatrzymała 4 kierowców, którzy dopuścili się naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Działania kontrolne autobusów trwały cały dzień. Szczególną uwagę policjanci ze znanej już w całym kraju grupy SPEED, która funkcjonuje także w wałeckiej jednostce, zwracali na prawidłowość przewożenia podróżujących osób, stan techniczny pojazdu, sprawdzali stan trzeźwości kierujących ale przede wszystkim prędkość pojazdu.

-To priorytetowe zadanie grupy SPEED, poruszającej się nieoznakowanymi radiowozami wyposażonymi w wideorejestratory. Mimo, że działania skierowane były na kierowców autobusów, policjanci wykonywali także swoje codzienne zadania i zwracali uwagę również na inne pojazdy – mówi asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji. – Tuż po rozpoczęciu działań zatrzymali w krótkim odstępie czasu czterech kierowców, którzy  dopuścili się naruszenia przepisów ruchu drogowego. Dwaj z nich – kierowcy autobusów wycieczkowych – i jeden dalekobieżnego przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanych. Kolejny nie zastosował się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Kontrole miały miejsce na dwóch drogach krajowych biegnących przez Wałcz i jednej wojewódzkiej.

Na ul. Kołobrzeskiej nieopodal szpitala, kierujący pojazdem wycieczkowym na drodze z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, przekroczył prędkość o 32 km/h. Kierowca ukarany został mandatem karnym w wysokości 200 zł. Dodatkową sankcją było 6 punktów karnych. Pozostali kierowcy autobusów przekroczyli prędkość o 22 i 24 km/h. Otrzymali grzywnę wysokości 100 zł i 4 pkt. karne. Natomiast kierowca autobusu, który nie stosował się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa otrzymał mandat wysokości 100 zł i 2 pkt. karne – dodaje Budzyń.

Bądźmy odpowiedzialni! – apelują policjanci.

(Red.)