Marta Kubiak: Powinniśmy być dumni z biało – czerwonej flagi

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

Święto Flagi to najmłodsze polskie święto, bo obchodzimy je dopiero od 15 lat. 2 maja poseł Marta Kubiak postanowiła zachęcić mieszkańców naszego regionu do wspólnego świętowania i do bycia dumnym z biało – czerwonych barw.

 

Zanim jednak pani poseł wyjechała w trasę, odwiedziła strażaków z Piły. Już o ósmej rano w komendzie przy ulicy Moniuszki odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt.

 

Kilka minut po godzinie dziewiątej pani poseł pojawiła się w Chodzieży, by rozdawać mieszkańcom biało – czerwone chorągiewki oraz ulotki z informacjami o Święcie Flagi. Z Chodzieży pani poseł pojechała do Wągrowca, by przekonywać, że biel i czerwień to barwy, które każdy Polak powinien nosić w sercu. Kolejny przystanek miał miejsce w Obornikach. Mieszkańcy bardzo ciepło przyjęli panią poseł i chętnie odbierali chorągiewki i ulotki. 2 maja poseł Martę Kubiak można było spotkać również w Szamotułach oraz na ulicach Czarnkowa. Ostatnim celem podróży była Piła. Pani poseł rozdawała chorągiewki pilanom idącym bawić się w Parku na Wyspie.

– To już tradycja, że 2 maja rozdaję mieszkańcom regionu flagi lub chorągiewki. Powinniśmy być dumni z biało – czerwonej flagi. Te barwy łączą wszystkich Polaków. Dlatego warto zachęcać mieszkańców do wspólnego obchodzenia Święta Flagi – komentuje poseł Marta Kubiak.

 Dorota Bonzel