Osobówką wjechała do sklepu i ukradła butelkę wódki

Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. 54-letnia kobieta wjechała autem w witrynę sklepu monopolowego. Po tak spektakularnym wejściu ukradła …butelkę alkoholu. Wszystko wskazuje na to, że to będą bardzo drogie zakupy…

Wydarzyło się to w nocy z 8/9 maja w jedym z wałeckich sklepów monopolowych.

54-latka samochodem osobowym wjechała w witrynę sklepu, powodując jej rozbicie oraz częściowe zniszczenie ściany budynku. Potem wysiadła z auta i weszła do sklepu i ukradła butelkę alkoholu. Następnie wsiadła do samochodu i odjechała. Ponadto podczas tego zdarzenia kobieta uszkodziła inny samochód osobowy zaparkowany nieopodal sklepu – relacjonuje asp. Beata Budzyń z ałeckie POlicji.

Kobieta została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Policjantom powiedziała, że pojechała do miasta na zakupy po alkohol i papierosy.  Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

-54-latka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem w związku z uszkodzeniem mienia za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Powołany biegły z zakresu badań retrospektywnych określi zawartość alkoholu i środków psychotropowych we krwi kobiety – dodaje Budzyń.

Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowano na kwotę około 20. 000 złotych. Prokurator w stosunku do podejrzanej nałożył środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

(Red.)

 Fot., wideo: KPP Wałcz