TO JUŻ 22 ROK…

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

24 czerwca, o godzinie 14.00 z placu Zwycięstwa wyruszy pierwsza tegoroczna wycieczka w ramach letnich SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH. Sztandarowa impreza rowerowa Pilskiego Oddziału PTTK ma już 21 lat a tegoroczny sezon to już rok 22.

Do dnia rozpoczęcia wakacyjnych wycieczek odbyło się ich już 447, wzięło w nich udział 13 727 rowerzystów, długość wszystkich wycieczek to 18 172 km a w dziwnej kategorii „osobokilometrów” pokonaliśmy ich już 630 357 – czyli ponad 15 równików i symbolicznie „wracamy” już z Księżyca na Ziemię.
SOBOTY… są autorskim pomysłem wiceprezesa Oddziału PTTK w Pile, Jana Balcerzaka „Starego cyklisty” i w większości są przez niego prowadzone po drogach i bezdrożach najbliższej okolicy Piły. Wycieczki są adresowane do rodzin, do osób, które chętnie dołączą do peletonu jadącego niespiesznie. Trasy liczą około 30 – 40 kilometrów. Nie ma ograniczeń wiekowych – najmłodszy samodzielny rowerzysta miał lat 5, najstarszy – ponad 85. Nie mamy nic przeciwko temu by uczestnicy korzystali z rowerów elektrycznych, jeśli tylko jest to dla nich ułatwieniem w podróżowaniu.
Wycieczki odbywają się bez względu na pogodę, niepotrzebne jest wcześniejsze zgłoszenie ani wpisowe; propozycje tras znaleźć można na stronie Oddziału PTTK w Pile oraz na https://www.facebook.com/SobotaNaDwochKolkach.
Każdy uczestnik wycieczki dostaje pamiątkowy dyplom i bierze udział w losowaniu drobnych upominków.

Jan Balcerzak