22-latka wjechała w 80-letniego rowerzystę

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Wczoraj na terenie powiatu doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń.

Około godziny 20:40 policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o kolizji rowerzysty i samochodu osobowego na ul. Kościelnej w Złotowie. Na miejscu okazało się, że 22-letnia kobieta kierująca samochodem  osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą dla rowerów 80-letniemu cykliście, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia się pojazdów – informuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Policji.

Rowerzysta na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała i zdarzenie zakwalifikowano jako wykroczenie, a kierującą samochodem osobowym ukarano 500 zł mandatem i 6 punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców samochodów o ostrożność. Apelujemy o ostrożność do pieszych i rowerzystów. Rozsądek i rozwaga mogą uratować komuś zdrowie i życie. Przypominamy, że rowerzysta jest również pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Przy okazji, przypominamy rowerzystom o prawidłowym oznakowaniu i oświetleniu swoich jednośladów – dodaje podkomisarz Forecki. -Do rowerzystów mamy jeszcze jeden apel – gdy jest tylko przejście dla pieszych, zsiadajcie z rowerów i przeprowadzajcie je na drugą stronę, nie przejeżdżajcie przez przejście, bo jest to, przypominamy, niezgodne z przepisami.

 (Red.)