niedziela, 26 czerwca, 2022

Nowe zakażenie w pilskim szpitalu. Zachorował pracownik spoza powiatu pilskiego

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

POWIAT PILSKI. Komunikat starosty pilskiego o stanie epidemiologicznym w gminach powiatu pilskiego: 20 maja. – Dzisiaj odnotowano zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile. Nie jest on jednak mieszkańcem naszego powiatu. W szpitalu miał kontakt z niewielkim gronem pracowników. Jego przypadek był bezobjawowy – mówi Eligiusz Komarowski.

Przypomnijmy,  czterech mieszkańców powiatu pilskiego zakaziło się koronawirusem, gdy przebywali w jednym ze szpitali wojewódzkich w Chodzieży.

Komunikat Starosty Pilskiego ? 20 maja 2020r. ws sytuacji epidemicznej.

Komunikat Starosty Pilskiego ? 20 maja 2020r.? Wśród mieszkańców powiatu pilskiego nie odnotowaliśmy nowych zakażeń. ??Dzisiaj odnotowano zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile. Nie jest on jednak mieszkańcem naszego powiatu. W szpitalu miał kontakt z niewielkim gronem pracowników. Jego przypadek był bezobjawowy.? Warto dodać, że czterech mieszkańców powiatu pilskiego zakaziło się koronawirusem, gdy przebywali w jednym ze szpitali wojewódzkich w Chodzieży.? Termin otwarcia oddziałów (wewnętrznego, paliatywnego, ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego) zależy od wyników testów personelu medycznego. ? Łącznie wymazy zostały pobrane od 1 601 pracowników szpitala, pacjentów oraz osób w 12. dniu kwarantanny. Czekamy jeszcze na wyniki 330 osób. ??Interweniowaliśmy u Wojewody Wielkopolskiego, aby przyspieszył ich badanie. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy wykonywać takie testy w Pile.? Punkt pobrań wymazów dla osób w 12. dniu kwarantanny tzw. Drive Thru znajduje się w oznakowanym miejscu szpitala, i należy postępować zgodnie z udzielonymi tam instrukcjami. Nie wolno chodzić po szpitalu.?? Dziś kolejny wysyp zakażeń w Wielkopolsce, 84 przypadki. Prawie wszystkie z Kępna (zakażenie odnotowano w jednej z fabryk). Podobna sytuacja ma miejsce w jednym z zakładów w Pile, choć na dziś, wyniki pracowników są negatywne.? Kwarantanną objęte są aktualnie 634 osoby, z czego 443 to mieszkańcy Piły.? Powiat Pilski otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego kolejne środki ochrony osobistej. Tym razem, na potrzeby warsztatów terapii zajęciowej, domów samopomocy, klubów seniora i rodzin zastępczych.? Dziękuję burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska oraz burmistrzowi Łobżenicy Piotrowi Łososiowi za pomoc w dystrybucji tych środków.??Powiat Pilski pozyskał kolejne 30 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Tarczy antykryzysowej. Sprawnie przebiega też rozpatrywanie wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pile.? Do PUP w Pile wpłynęły do dziś 5 944 wnioski o udzielenie pożyczki (wypłacono 3 232 pożyczki na kwotę ponad 16 mln zł), 450 wniosków o dofinansowanie kosztów działalności gospodarczej oraz 262 wnioski (dla 1 769 pracowników) o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek ZUS. ?Przypominam numery alarmowe??dla osób z objawami: lekarz rodzinny, numer 112 lub oddziały zakaźne w Poznaniu: tel. 61 873 92 36 (dla dorosłych), tel. 504 907 994 (dla dzieci) lub z pilska stacja Sanepidu tel. 693 450 561.???? dla osób objętych kwarantanną: 784 069 152 (całodobowo) lub 61 854 15 42 do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.??Stosujmy się do obostrzeń ponieważ tylko w ten sposób możemy ograniczać skutki pandemii.

Opublikowany przez Eligiusza Komarowskiego Środa, 20 maja 2020

 

Termin otwarcia oddziałów (wewnętrznego, paliatywnego, ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego) zależy od wyników testów personelu medycznego.

 – Łącznie wymazy zostały pobrane od 1 601 pracowników szpitala, pacjentów oraz osób w 12. dniu kwarantanny.
Czekamy jeszcze na wyniki 330 osób. Interweniowaliśmy u Wojewody Wielkopolskiego, aby przyspieszył ich badanie. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy wykonywać takie testy w Pile – dodaje starosta.

Punkt pobrań wymazów dla osób w 12. dniu kwarantanny tzw. Drive Thru znajduje się w oznakowanym miejscu szpitala. Należy postępować zgodnie z udzielonymi tam instrukcjami. Nie wolno chodzić po szpitalu.

Dziś kolejny wysyp zakażeń w Wielkopolsce, 84 przypadki. Prawie wszystkie z Kępna (zakażenie odnotowano w jednej z fabryk). Podobna sytuacja ma miejsce w jednym z zakładów w Pile, choć na dziś, wyniki pracowników są negatywne.

Kwarantanną objęte są aktualnie 634 osoby, z czego 443 to mieszkańcy Piły.

Powiat Pilski otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego kolejne środki ochrony osobistej. Tym razem, na potrzeby warsztatów terapii zajęciowej, domów samopomocy, klubów seniora i rodzin zastępczych.

Powiat Pilski pozyskał kolejne 30 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Tarczy antykryzysowej. Sprawnie przebiega też rozpatrywanie wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pile. Do PUP w Pile wpłynęły do dziś 5 944 wnioski o udzielenie pożyczki (wypłacono 3 232 pożyczki na kwotę ponad 16 mln zł), 450 wniosków o dofinansowanie kosztów działalności gospodarczej oraz 262 wnioski (dla 1 769 pracowników) o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń i składek ZUS.

Najważniejsze numery alarmowe:

-dla osób z objawami: lekarz rodzinny, numer 112 lub oddziały zakaźne w Poznaniu: tel. 61 873 92 36 (dla dorosłych), tel. 504 907 994 (dla dzieci) lub z pilska stacja Sanepidu tel. 693 450 561.
-dla osób objętych kwarantanną: 784 069 152 (całodobowo) lub 61 854 15 42 do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

(Red.)

 Fot. Pixabay