Powędrujmy szlakiem wojskowej Piły…

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Taką propozycję ma Oddział Pilski PTTK, który przyjął zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Munduru by włączyć się w przebieg XVI Dnia Miłośników Munduru. Chodzi o to by pokazać miejsca, które przez kilkadziesiąt lat kojarzyły się w Pile z wojskiem; niektórych miejsc już nie ma, znikły, zostały rozebrane albo tak zmienione, że trudno się doszukać ich „wojskowości”.
XVI Dzień Miłośników Munduru będzie się odbywał tradycyjnie w siedzibie firmy AUTOWTRYSK (ul. Ofiar Katynia 6) już w najbliższą sobotę, 8 czerwca, w godzinach 15.oo – 19.oo.
Natomiast propozycja PTTK jest następująca – w tę samą sobotę, ale o godzinie 14.00 wyjedziemy z placu Zwycięstwa na  kilkunastokilometrową rowerową wycieczkę po Pile „szlakiem wojskowej Piły”. Wycieczkę poprowadzi jeden z kolegów rowerzystów, który jest nie tylko byłym żołnierzem, ale i pasjonatem historii.
Byłoby miło, gdyby do wycieczkowiczów dołączyli i inni emerytowani żołnierze, bo z pewnością mogliby wtrącić swoje „trzy grosze” podczas odwiedzin w miejscach, gdzie kiedyś służyli. A gdyby zabrali ze sobą wnuki, to byłaby to prawdziwa rodzinna lekcja historii…
Oczywiście zakończenie wycieczki będzie miało miejsce przy AUTOWTRYSKU, gdzie czekać będzie sporo dodatkowych atrakcji z legendarną wojskową grochówką na czele. Zapraszamy!
Jan Balcerzak
 Fot. (FP)