POSZUKIWANY DO ODBYCIA KARY, MIAŁ PRZY SOBIE AMFETAMINĘ

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali 30-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Trzciance za przestępstwo narkotykowe. Podczas czynności okazało się, że miał przy sobie amfetaminę.

We wtorek, 9 stycznia br., policjanci na podstawie zdobytych informacji namierzyli i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Trzcianki, wobec którego sąd wystawił nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna miał do odbycia karę kilku miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.

Kiedy policjanci podeszli do 30-latka, ten na ich widok wyrzucił na ziemię foliowy woreczek. Okazało się, że chciał w ten sposób pozbyć się około 18 gramów amfetaminy. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków. Po przeprowadzonych czynnościach trafił do więzienia. Zapewne jego pobyt się przedłuży, bowiem zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie substancji psychotropowych grozi mu kara do 3 lat pobytu za kratkami.

KPP Czarnków