Groził swojej rodzinie śmiercią. Już jest w areszcie

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

 ZŁOTÓW. Działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie doprowadziły do zatrzymania 34-latka, który podejrzany jest o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej żony, kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej oraz innych członków rodziny. Sąd Rejonowy w Złotowie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez złotowskich funkcjonariuszy wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych 3 miesięcy.

Zlotowcy policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 34-latek wobec swojej żony.

Jak ustalili mundurowi mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, krytykował, wyzywał, szarpał oraz groził pozbawieniem życia i zdrowia pokrzywdzonej oraz innym członkom rodziny. 34-latek został zatrzymany 30 sierpnia i natychmiast trafił do policyjnego aresztu – mówi podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Postępowanie prowadzone przez złotowskich policjantów wykazało, że sprawca nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie, ale także nękał swoją żonę oraz kierował niej i innych członków rodziny groźby karalne.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić 34-latkowi zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją żoną oraz kierowanie gróźb karalnych – dodaje Forecki.

Sąd Rejonowy w Złotowie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Mężczyzna, któremu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności w dniu 2 września br. został doprowadzony do Oddziału Zewnętrznego w Złotowie Zakładu Karnego w Czarnem, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące – dodaje oficer prasowy złotowskiej Policji.

 (Red.)