Zatrzymany z narkotykami w saszetce

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

KRZYŻ WLKP. Policjanci z wieleńskiego komisariatu zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli osobistej mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę oraz tabletki ecstasy. Za taki czyn grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Do zatrzymania mieszkańca gminy Wieleń doszło w sobotę po godzinie 17:00 w Dzierżąźnie Wielkim.

Podczas legitymowania 27-latek zachowywał się dość nerwowo. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód jego reakcji. Jak się okazało, intuicja nie zawiodła mundurowych. W trakcie kontroli osobistej znaleźli schowane w przypiętej do paska saszetce, dwa woreczki strunowe z białym i różowym proszkiem oraz 39 tabletek. Policjanci zabezpieczyli i zbadali znalezione przy mężczyźnie substancje. Okazało się, że to amfetamina i tabletki ecstasy – informuje asp. Karolina Górzna -Kustra z KPP w Czarnkowie.

27-latek po przewiezieniu do wieleńskiego komisariatu usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Chce dobrowolnie poddać się karze. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 3 lat więzienia.

 (Red.)

Fot. KPP Czarnków