Kenijczyk był najlepszy!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Blisko 3000 zawodników stanęło na starcie 29. Międzynarodowego Półmaratonu Signify Philips w Pile. W ramach biegów rozegrane zostały 28. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie.

Start do biegu głównego odbył się na al. Wojska Polskiego punktualnie o godz. 11.00.  Jak co roku czarnoskórzy biegacze byli niezawodni.

Pierwszy na mecie zameldował się Cosmas Kyeva z Kenii (1:02:51). Jako drugi linię mety przekroczył  Mulu Tulu Jima z Etiopii (1:03:44). Trzeci był Artur Kozłowski (1:03:56).

W kategorii kobiet, najlepsza w klasyfikacji generalnej była Aleksandra Lisowska z Olsztyna (1:12:45). Drugie miejsce zajęła Maryna Damantsevich (1:13:24),  trzecie – Monika Andrzejczak (1:13:30).

Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem maratończyka Zbigniewa Nadolskiego.