Jarosław Hampel bohaterem spotu adresowanego do motocyklistów

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁAW Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbył się briefing prasowy, podczas którego odbyła się promocja spotu skierowanego do motocyklistów. Bohaterem filmu jest Wicemistrz Świata na żużlu Jarosław Hampel, który apeluje do miłośników jednośladów o rozwagę i trzeźwy umysł.

Uszkodzenia asfaltu, do tego piach na jezdni oraz wzmożony ruch, to potencjalne zagrożenie dla motocyklistów. Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Motocyklista to przeważnie młody człowiek. Kierujących motocyklami nierzadko cechuje brawura czy chęć popisania się przed mocą silnika.Te zachowania bardzo często idą w parze z brakiem umiejętności prowadzenia pojazdu. Często się zdarza, że kierujący swoim szybkim i ciężkim jednośladem, nie jest w stanie nad nim zapanować, a wtedy nierzadko dochodzi do nieszczęścia. Przypomnijmy, że taki pojazd nie posiada ani pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem, zwykle kończy się tragicznie.

Nierzadko kierujący, nie tylko motocyklem myślą, że łamiąc przepisy i tak im się nic nie stanie, ponieważ uważają się za nieśmiertelnych, którym nikt nie ma prawa zwracać uwagi na nieprawidłowe zachowania. Życie bardzo mocno weryfikuje takie postawy. Uszkodzenie nawierzchni, plama oleju, dziecko lub zwierzęta, które nagle mogą wtargnąć na jezdnię lub co też się zdarza inny nieodpowiedzialny kierowca, może doprowadzić do wielkich tragedii.

Mimo wielu organizowanych przez pilską komendę przedsięwzięć edukacyjno-informacyjnych, wciąż na drogach powiatu pilskiego dochodzi do tragicznych zdarzeń z udziałem motocyklistów. W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile przygotowali spot.

10 września br. w Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbył się briefing prasowy, podczas którego odbyła się promocja spotu skierowanego do motocyklistów, a jego bohaterem jest Wicemistrz Świata na żużlu Jarosław Hampel. W nagraniu zaapelował:

Jeśli chcesz się ścigać, to rób to na torze żużlowym, nigdy na drodze… 

Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki podczas spotkania podkreślił:

Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas najważniejsze. Chcieliśmy poczekać z premierą spotu do przyszłego roku. Jednak ostatnie zdarzenia, w tym ze skutkiem śmiertelnym z udziałem motocyklistów sprawiły , że postanowiliśmy opublikować go jeszcze we wrześniu. Chciałbym podziękować Jarkowi Hampelowi, że zgodził się wziąć udział w naszym spocie. Serdeczne podziękowania składam również Tomaszowi Kułdo z LK KWP w Poznaniu za stworzenie muzyki specjalnie na potrzeby spotu oraz Tomaszowi Bartnikowi – Prezesowi Polonii Piła za wsparcie przy realizacji zdjęć do filmu.

(Red.)

Podkom. Żaneta Kowalska/KPP Piła