Europejski dzień bez samochodu w Czarnkowie

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Po raz kolejny 22 września w Europie będzie obchodzony jako „Dzień bez samochodu”. Z tej okazji również w Czarnkowie nie zabraknie inicjatywy promującej ograniczanie korzystania z samochodu na rzecz przyjaznych dla środowiska form aktywności.

„Europejski dzień bez samochodu” jest odpowiedzią na negatywne skutki ciągle wzrastającego ruchu samochodowego w miastach. Jest elementem promującym aktywność fizyczną i pielęgnującym przywiązanie do zdrowego stylu życia. W szczególny sposób ma pomóc dostrzec korzyści wynikające z rezygnacji poruszania się autem na krótkich dystansach i zachęcić do zastąpienia samochodu rowerem, autobusem, tramwajem lub spacerem.

Czarnkowskie obchody „Europejskiego dnia bez samochodu” organizuje Rowerowa Sekcja Turystyczna wespół z Urzędem Miasta zapraszając w niedzielę 22 września na krótką przejażdżkę rowerową, która zakończy się wspólnym odpoczynkiem i drobnym poczęstunkiem na placu Wolności, a na uczestników czekać będą małe prezenty.

Start o godzinie 14.00  z placu Wolności.  Już dziś wszystkich zachęcamy – w miarę możliwości – do rezygnacji z poruszania się samochodem w dniu 22 września oraz do uczestnictwa w niedzielnej przejażdżce rowerowej /szczegóły 67 255 26 51/.

Paweł Zajda/MCK Czarnków