Kradzież na organy, gitarę i wiertarkę, czyli muzykalny złodziej w rękach Policji

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia
KRZYŻ WLKP. Policjanci z krzyskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież instrumentów muzycznych, wiertarki oraz telefonu komórkowego. Mundurowi odzyskali skradzione sprzęty, a ich “nowy” właściciel już usłyszał zarzuty. 
Do kradzieży doszło 5 października w jednej z krzyskich kamienic.-Sprawca pod nieobecność właścicieli wszedł do mieszkania i zabrał organy elektryczne, gitarę, akcesoria muzyczne, wiertarkę udarową oraz telefon komórkowy. Pokrzywdzony wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę ponad 4 tys. złotych – mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Pracujący nad tą sprawą policjanci na podstawie zgromadzonych dowodów i informacji wytypowali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo.

To 35-letni mieszkaniec Drezdenka. Mężczyzna został wczoraj zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Mundurowi odzyskali także skradzione fanty, które 35-latek zdążył sprzedać przypadkowo napotkanemu mężczyźnie, twierdząc, że jest muzykiem i ma na zbyciu znakomite instrumenty – dodaje Górzna-Kustra.

Podejrzany znany jest krzyskim kryminalnym. To nie pierwszy przypadek, kiedy został przez nich zatrzymany. Był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał karę pozbawienia wolności. W czerwcu br. opuścił zakład karny. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia, lecz kara dla 35-latka będzie większa, bowiem działał on w warunkach tzw. recydywy.

(Red.)

Fot. KPP Czarnków