Jak rodzić to w Trzciance

Najnowsze Regiony Trzcianka

TRZCIANKA. Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance zajął pierwsze miejsce w rankingu szpitali położniczych zlokalizowanych w całej Wielkopolsce. Klasyfikacja najlepszych placówek powstała przy uwzględnieniu głosów kilkudziesięciu tysięcy kobiet z całego kraju.

Trzcianecki szpital zdobył 69 punktów na 100 możliwych. Przyznając punkty, kobiety oceniały placówki pod kilkoma względami, m.in. wsparcie po porodzie, zachowanie personelu oraz warunki panujące w danym budynku. Badaniem opinii kobiet zajął się portal GdzieRodzic.info. Wyniki jasno pokazują, że w trzcianeckim szpitalu kobietom rodzi się najlepiej. Panie były zadowolone z opieki medycznej, jaką otrzymały.

Jak podają lokalne media, Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance o jeden punkt wyprzedził Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Szpital Średzki Spółka z.o.o. w Środzie Wielkopolskiej. W pokonanym polu został także Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica w Pile, który uplasował się na 5. miejscu oraz Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie zajmujący 14. pozycję. W rankingu sklasyfikowane zostały 34 placówki.

trzcianka.pl

( Red.)