Obywatelskie zatrzymanie na moście w Łokaczu Wielkim

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

KRZYŻ WLKP. 31-latek kierował autem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Uderzył w barierę ochronną mostu na Drawie. I tam zakończyła się jego podróż… 

Wydarzyło się to 12 grudnia około godziny 22:30 w Łokaczu Wielkim, w gm. Krzyż Wlkp.

-Z relacji świadka wynikało, że kierowca smarta przejeżdżając przez most na rzece Drawa, zjechał na lewą stronę i uderzył w barierę ochronną. Mężczyzna nie mogąc odjechać z miejsca zdarzenia zwrócił się o pomoc do zgłaszającego. Ten pomógł kierowcy wyciągnąć auto, lecz wyczuł od niego alkohol. Kiedy mężczyzna próbował wsiąść do samochodu i odjechać, zgłaszający przytrzymał go i natychmiast zawiadomił policję – mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Dyżurny czarnkowskiej komendy skierował na miejsce policyjny patrol.

-Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość okazało się, że 31-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promie alkoholu.  Został zatrzymany i trafił do izby wytrzeźwień. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie miał prawa jazdy i aktualnego badania technicznego samochodu. Dodatkowo był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu – dodaje Górzna Kustra.

31-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

***

Kwestię ujęcia obywatelskiego reguluje art. 243 kodeksu postępowania karnego. Zgodnie z treścią tego przepisu, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce policji.

(Red.)/KPP Czarnków