Budynek z Piły zwycięzcą międzynarodowego plebiscytu!

Najnowsze Piła Wydarzenia

Pierwsze rozstrzygnięcia w 6. edycji międzynarodowego konkursu architektonicznego Baumit Life Challenge za nami. Na początek tradycyjnie głos zabrała europejska społeczność. Wśród najwyżej ocenionych przez nią fasad znalazła się także realizacja Polski, a konkretnie z Piły, która z wielką klasą zwyciężyła w swojej kategorii, zdobywając tytuł „Wyróżnienie Internautów”.


Baumit Life Challenge to konkurs, który co 2 lata wyłania najładniejsze fasady w Europie –wykonane w technologii Baumit – w sześciu kategoriach : „ budynek jednorodzinny”, „budynek wielorodzinny”, „budynek niemieszkalny”, „budynek po termomodernizacji”, „budynek zabytkowy po renowacji” oraz „ stunned by texture ”. Projekty są oceniane niezależnie przez internautów oraz jury.
Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie ponad 300 projektów z 23 europejskich krajów .


Internauci zdecydowali 17 kwietnia br. zakończyło się głosowanie internautów w ramach plebiscytu Baumit Life Challenge 2022. Największą przychylność publiczności z ponad 20 europejskich państw w kategorii „budynek po termomodernizacji” zaskarbił sobie gmach Starostwa Powiatowego w Pile!

Projekt w okresie od 7 lutego do 17 kwietnia br. zgromadził łącznie 7256 głosów! To trzeci najwyższy wynik spośród wszystkich obiektów biorących udział w plebiscycie! Polska fasada tylko nieznacznie ustąpiła pod tym względem pola obiektom z Macedonii Północnej: Bukureska zgromadziła na swoim koncie 7749 głosów (zwycięzca w kategorii „budynek wielorodzinny nowy”), a Fotevski – 7652 głosy (zwycięzca w kategorii „stunned by texture”). Więcej o laureatach plebiscytu można przeczytać na stronie www.lifechallenge.baumit.com.

Przypomnijmy, że gmach Starostwa Powiatowego w Pile, wyremontowany przez NOVA TERM Sp. z o.o. Sp. k. według wytycznych Filar Studio Projektu Budowlanego, zakwalifikował się do Baumit Life Challenge 2022, zwyciężając w swojej kategorii w krajowym konkursie Fasada Roku 2021. Polskie jury doceniło kompleksowość wykonanych prac renowacyjnych, zwracając szczególną uwagę
na wielką pieczołowitość włożoną w odtworzenie elementów sztukateryjnych budynku oraz pierwotnej kolorystyki elewacji. Teraz kolejny sukces – I. miejsce w głosowaniu publiczności i Wyróżnienie Internautów w rywalizacji na poziomie międzynarodowym.
Już tylko wielki finał Europejska społeczność internetowa wskazała już swoich zwycięzców, teraz czas na niezależną decyzję profesjonalnego jury, które już wcześniej wyłoniło 36 realizacji (po 6 z każdej kategorii), które będą walczyć w wielkim finale – wśród nominowanych jest aż 5 realizacji z Polski: Barka Cieślika w Gmach Starostwa Powiatowego w Pile miejscowości Biała k. Częstochowy (kat. po termomodernizacji Fot. Baumit budynek jednorodzinny nowy), wrocławskie budynki Pawia 18 (kat. budynek wielorodzinny nowy) i Braniborska 44 (kat.stunned by texture), Centrum Sportów Wodnych w Żninie (kat. stunned by texture) oraz kamienica „Pod Aniołem” w Kożuchowie (kat. budynek zabytkowy po renowacji). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Gali Baumit Life Challenge

Awards 2022, która odbędzie się 19 maja br. w Walencji, w niezwykłym budynku L’ Hemisferic w Mieście Sztuki i Nauki
(hiszp. Ciudad de las Artes y las Ciencias) – ogromnym kompleksie budynków, wyróżniających się niesamowitą, futurystyczną architekturą.
www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska
www.instagram.com/baumit.polska
  • BUENA VISTA media group