Do…75 razy sztuka, czyli o trzech takich co okradali stadninę

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

WYRZYSK. Było ich trzech: ojciec, syn i… pracownik stadniny. Kradli paszę, paliwo, pieniądze, a nawet paśniki do karmienia zwierząt. No i wpadli. Śledczy doliczyli się aż 75 włamań z udziałem tej „nieświętej trójcy”, która już została przesłuchana i usłyszała zarzuty.

Włamywacze grasowali na terenie jednej ze stadnin w gminie Wyrzysk. Sprawę rozwikłali  kryminalni z miejscowego Komisariatu Policji.

Policjanci przeprowadzili wiele czynności i ustaleń. Efektem ich pracy było zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku od 24 do 42 lat. Jak się okazało, kilkudziesięciu kradzieży w różnych odstępach czasu dokonał ojciec z synem, którzy z pomieszczeń gospodarczych stadniny ukradli m.in. pieniądze w kwocie 600 zł, 80 litrów oleju napędowego, cztery paśniki do karmienia zwierząt i 1200 kg paszy. Trzeci zatrzymany mężczyzna to pracownik stadniny, który przez okres dwóch lat regularnie z magazynu stajni kradł paszę dla zwierząt. Łączna suma strat została wyceniona na 7 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z pilskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. Postawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła