Na placu zabaw… zabawa wrze

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZAKRZEWO. Na placu położonym w sąsiedztwie zakrzewskiego Domu Seniora w ciągu ostatnich miesięcy zmieniło się bardzo dużo. Najbardziej z tych zmian cieszą się dzieci,  które wreszcie mogą korzystać ze zmodernizowanego i w pełni bezpiecznego placu zabaw.

Kilka dni temu plac zabaw oficjalnie oddano do użytku. W otwarciu uczestniczyli wójt Marek Buława, radny wojewódzki Henryk Szopiński, sołtys Zakrzewa Jan Wojciechowski, dyrektor Domu Polskiego Barbara Matysek-Szopińska oraz dyrektor Przedszkola Publicznego w Zakrzewie Hanna Lalik wraz z nauczycielkami i  grupą dzieci.

Te skorzystały z nadarzającej się okazji  i przetestowały nowe zabawki i urządzenia, które stwarzają znacznie większe aniżeli wcześniej, możliwości bezpiecznego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Modernizacja placu zabaw objęła kompleksową wymianę ogrodzenia, wymianę nawierzchni jak również zakup atestowanego sprzętu: ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery w tym stojaków dziecięcych, zabawek: bujaków (kogucik i ślimaczek), ławki równoważnej, piaskownicy, domków wolnostojących, zestawów zabawowych, pomostu linowego z równoważnią i pomostem z belkami, tablic wolnostojących zabawowych oraz czterech nowoczesnych huśtawek.

(Red.)/ Źródło: www.zakrzewo.org.pl