W dzień się ukrywał, w nocy wychodził z kryjówki

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

OKONEK. Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku przez kilka dni prowadzili działania, które doprowadziły do zatrzymania ukrywającego się przed zakładem karnym mężczyzny.

Policjanci otrzymali informację, że 38-latek z gminy Okonek nie powrócił do zakładu karnego w Koszalinie, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

-Poszukiwany myślał, że uda mu się przechytrzyć funkcjonariuszy, dlatego w ciągu dnia ukrywał się w pomieszczeniu gospodarczym, a ze swojej kryjówki wychodził tylko nocą. Kilkudniowe działania funkcjonariuszy przyniosły zamierzony efekt informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Mundurowi zatrzymali 38-latka na terenie gminy Okonek i przekazali go do zakładu karnego, gdzie czeka go odbycie dalszej kary pozbawienia wolności oraz… dodatkowe konsekwencje.

-Mężczyzna korzystając z możliwości pracy poza zakładem karnym samowolnie oddalił się i nie powrócił do jednostki penitencjarnej. Z pewnością okres jego pobytu w zakładzie karnym znacznie się wydłuży dodaje Forecki.

 (Red.)