Wicestarosta Kubich dementuje…

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Wicestarosta Pilski Arkadiusz Kubich zdementował pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej nieprawdziwe informacje, jakoby Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile – unikał finansowania budowy ulicy Kamiennej w Pile. – Na mocy zawartego w 2007 roku porozumienia to Miasto Piła jest zobligowane do wykonania całej inwestycji, tj sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, oświetlenia oraz wierzchniej warstwy tej drogi – podkreślił.

Dodał, że Powiat Pilski każdego roku przekazuje Miastu milion złotych na bieżące utrzymanie dróg powiatowych przebiegających przez Piłę  i kolejny  milion na zadania inwestycyjne, w tym mosty.

-Z tego zobowiązania wywiązujemy się co do złotówki – zapewnił Kubich.

Podczas konferencji wicestarosta nawiązał także do kilku innych inwestycji drogowych, w których finansowo partycypował Powiat Pilski oraz do wymagającego remontu mostu Bolesława Krzywoustego. Tu przedmiotem sporu pomiędzy samorządami stało się sfinansowanie i wykonanie ekspertyzy technicznej tego obiektu. Ta kwestia też się wyjaśniła.

– Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu na prezydenta miasta Piły nałożony został obowiązek wykonania ekspertyzy stanu technicznego mostu – przekazał Artur Bąk, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w pilskim starostwie.

Mocne dementi i replika vicestarosty Pilskiego Arkadiusza Kubicha w kwestii finansowania przebudowy ulicy Kamiennej w Pile.

Dementi Wicestarosty Pilskiego Arkadiusza KubichaMocna odpowiedź i replika Wicestarosta Pilski Arkadiusz Kubich- na pojawiające się w przestrzeni publicznej nieprawdziwe informacje, iż Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile – unika finansowania budowy ulicy Kamiennej w Pile. To Miasto Piła na podstawie obowiązującego od 12 lat porozumienia jest zobligowane do naprawy nawierzchni tej drogi, podobnie jak i do zarządzania mostem Krzywoustego w Pile. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z materiałem. To tylko 10 minut.

Opublikowany przez Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile Piątek, 6 marca 2020

 (Red.)