NIE MA nowych zakażeń w powiecie pilskim – 30 marca 2020

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosty Pilskiego – 30 marca 2020 roku.

Komunikat z dnia 30 marca 2020r. Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosty Pilskiego.

Komunikat z dnia 30 marca 2020r. Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starosty Pilskiego.‼️Najważniejsze: nadal nie ma kolejnych, nowych przypadków z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem na terenie powiatu pilskiego.Dane o sytuacji epidemiologicznej w powiecie pilskim:- 1 osoba zakażona- 2 osoby hospitalizowane (jedna w szpitalu w Poznaniu, jedna w szpitalu w Pile)- 439 osób objętych kwarantanną (z czego blisko 400 w związku z przekroczeniem granicy po 15 marca br.)- 220 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.👉 Zachęcam wszystkie osoby wracające do kraju i muszą odbyć kwarantannę, a nie mogą jej odbyć w domu, aby skorzystały z informacji dzwoniąc pod nr 784 069 152. Przypominam również, że wszelkich informacji udziela również Urząd Wojewódzki w Poznaniu: tel. 61 854 15 42; e-mail; kwarantanna@poznan.uw.gov.pl. 👉Osobiście zachęcam powracających do Polski, aby odbywali kwarantannę poza miejscem swojego zamieszkania, żeby nie narażali swoich najbliższych, i żeby korzystali z powyższych kontaktów. Na terenie Wielkopolski jest kilka miejsc gdzie taką kwarantannę można odbyć.👉Pamiętajmy o najważniejszych zasadach kwarantanny: nie opuszczamy domu, nie wychodzimy do sklepu, nie spacerujemy z psem, nie spotykamy się z bliskimi. To, jak dziś się zachowujemy będzie decydować o naszym zdrowiu w najbliższej przyszłości, a nasze nieroztropne zachowanie może być brzemienne w skutkach.👉Zachęcam do permanentnego kontrolowania swojego stanu zdrowia.❗️Przypominam, że trwa nasza akcja Wspieramy Szpital Specjalistyczny w Pile w walce z skutkami COVID-19 . Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konto: PKO BP 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19, i prosimy o kolejne. Niebawem przekażemy szczegółową informację nt. tego ile środków i na jaki cel zostały przeznaczone.

Opublikowany przez Eligiusza Komarowskiego Poniedziałek, 30 marca 2020

Najważniejsze: nadal nie ma kolejnych, nowych przypadków z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem na terenie powiatu pilskiego.
Dane o sytuacji epidemiologicznej w powiecie pilskim:
– 1 osoba zakażona,
– 2 osoby hospitalizowane (jedna w szpitalu w Poznaniu, jedna w szpitalu w Pile),
– 439 osób objętych kwarantanną (z czego blisko 400 w związku z przekroczeniem granicy po 15 marca br.),
– 220 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Zachęcam wszystkie osoby wracające do kraju i muszą odbyć kwarantannę, a nie mogą jej odbyć w domu, aby skorzystały z informacji dzwoniąc pod nr 784 069 152. Przypominam również, że wszelkich informacji udziela również Urząd Wojewódzki w Poznaniu: tel. 61 854 15 42; e-mail; kwarantanna@poznan.uw.gov.pl.

Osobiście zachęcam powracających do Polski, aby odbywali kwarantannę poza miejscem swojego zamieszkania, żeby nie narażali swoich najbliższych, i żeby korzystali z powyższych kontaktów. Na terenie Wielkopolski jest kilka miejsc gdzie taką kwarantannę można odbyć.

Pamiętajmy o najważniejszych zasadach kwarantanny: nie opuszczamy domu, nie wychodzimy do sklepu, nie spacerujemy z psem, nie spotykamy się z bliskimi. To, jak dziś się zachowujemy będzie decydować o naszym zdrowiu w najbliższej przyszłości, a nasze nieroztropne zachowanie może być brzemienne w skutkach.
Zachęcam do permanentnego kontrolowania swojego stanu zdrowia.
Przypominam, że trwa nasza akcja Wspieramy Szpital Specjalistyczny w Pile w walce z skutkami COVID-19 . Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty na konto: PKO BP 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem COVID-19, i prosimy o kolejne. Niebawem przekażemy szczegółową informację nt. tego ile środków i na jaki cel zostały przeznaczone.

 Starosta Pilski Eligiusz Komarowski