Andrzej Gawłowski nowym szefem PRGOK?

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Jutro włodarze gmin prawdopodobnie przyjmą rezygnację z funkcji Przewodniczącej Związku Międzygminnego PRGOK Małgorzaty Sypuły. Ma ona jednak nadal pracować na kierowniczym stanowisku w PRGOK.

Sprawę opisuje na swoim profilu na Facebooku Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Według źródeł – czytamy w informacji – już od tygodnia jest pewne, że nowym przewodniczącym PRGOK zostanie Andrzej Gawłowski. Jego kandydaturę pomimo  – jak mówi wielu – braku aplauzu Piotra Głowskiego zarekomendowała podczas nieformalnego spotkania duża część włodarzy.

 To dobrze wróży PRGOK-owi –  uważa starosta.  – Andrzej Gawłowski kilka lat temu pełnił funkcję wiceszefa PRGOK, jest cenionym w kraju specjalistą od gospodarki śmieciowej.

Jak się nieoficjalnie mówi – kilka lat temu Andrzej Gawłowski pomimo sprawnego zarządzania PRGOK-iem został „zmotywowany” do złożenia rezygnacji ze współkierowania związkiem. W tamtym czasie szczególnie skrupulatnie rozliczał z jakości wykonywanej pracy firmę Altvater, w której kilkadziesiąt procent udziału właścicielskiego reprezentuje w zgromadzeniu wspólników prezydent miasta Piły.

(Red.)/ (E. Komarowski – fb)