BEZ UPRAWNIEŃ, ZA TO Z PROMILAMI

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Policjanci z trzcianeckiego komisariatu zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. W trakcie czynności okazało się, że 23-latek jest nietrzeźwy oraz nie ma uprawnień do kierowania pojazdem. Mundurowi ustali również, że jego pojazd był niezarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, tj. 14 maja br. przed godziną 22:00 w Trzciance na ulicy Dąbrowskiego policyjny patrol zatrzymał do kontroli 23-latka, który kierował motocyklem bez tablic rejestracyjnych. Podczas czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że zatrzymany ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, również, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdem, a jego motocykl jest niezarejestrowany oraz nie posiada obowiązkowej aktualnej polisy ubezpieczenia OC.

W najbliższym czasie 23-latek zostanie przesłuchany. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawią mu zarzuty, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Czekają go poważne konsekwencje karne i finansowe.

Mundurowi apelują do kierowców, by pod żadnym pozorem nie wsiadali za kierownicę pod działaniem alkoholu.

KPP Czarnków, Karolina Górzna-Kustra

fot. iStock