K.Paszyk: Władysław Kosiniak-Kamysz jest dla Polski najlepszym rozwiązaniem!

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Polityka Regiony Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

PIŁA.-Te wybory zadecydują, czy Polska nadal będzie w klinczu, sparaliżowana  konfliktem politycznym, czy też przyjdzie prezydent, który podejmie się pogodzenia zwaśnionych obozów, by chociażby kwestie obronności, polityki zagranicznej i zdrowotnej mogły być przedmiotem wspólnej rozmowy – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Paszyk, Poseł na Sejm RP i członek sztabu wyborczego Władysława Kosiniaka-Kamysza. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski, prezes powiatowych struktur PSL Stefan Piechocki oraz przedstawiciel Prezydium Zarządu PSL w Województwie Wielkopolskim Tadeusz Teterus.

Zbliżające się wybory prezydenckie – zdaniem posła Paszyka – będą najważniejszymi w kraju od 30 lat. Dlaczego?

-Ponieważ przesądzą o niezmiernie ważnych sprawach. Po pierwsze zdecydują, czy prezydentem RP będzie człowiek w stu procentach zależny od lidera jednego obozu politycznego. Te wybory zadecydują też, czy prezydentem zostanie człowiek, który ma swój program, swoją wizję i wie do czego zmierza, czy też będzie to  prezydent, który doraźnie będzie  realizował program swojej partii politycznej. Czy prezydentem zostanie osoba mająca pomysł na to jak zażegnać niezwykle druzgocący i czyniący w kraju wiele zła podział na dwa obozy, które się zwalczają.Wybory zdecydują również, czy prezydentem zostanie osoba, która będzie wiedziała jak dźwignąć Polskę z kryzysu, w której ta się znalazła. Mówię nie tylko o kryzysie zdrowotnym, czy gospodarczym, ale również o tym politycznym. Osobą, która na te wszystkie pytania jest w stanie odpowiedzieć pozytywnie jest Władysław Kosiniak-Kamysz.  Kandydat na prezydenta RP, którego wspierałem w tej kampanii. Jest on kandydatem samodzielnym, który nie ma nad sobą prezesa. Jest niezależny, a swój program stworzył nie „za pięć dwunasta”, lecz w oparciu o spotkania z Polakami, z którymi rozmawiał, i których słuchał…

W programie Kosiniaka-Kamysza znalazły się m.in. projekt emerytury bez podatku, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, obniżka stawek VAT-u z 23 do 15 proc. i z 8 do 5 proc., a także…

-Kompleksowy program przejścia na zieloną stronę mocy – kontynuuje Krzysztof Paszyk. – 50 tysięcy ofiar chorób układu oddechowego i miliony ton ruskiego węgla sprowadzane do Polski. To trzeba zatrzymać. O tym Władysław Kosiniak-Kamysz mówił od dawna.

Jak twierdzi poseł PSL, dzisiaj kontrkandydaci Kosiniaka-Kamysza „podkupili” kilka punktów z jego programu.

– Ale to dobrze, bo tym samym dowodzą, że pomysły powstałe na bazie rozmów z Polakami są niezwykle ważne i  oni też się z nimi identyfikują.

Podobnie jak z najważniejszą ideą, jaka przyświeca kandydatowi Koalicji Polskiej, czyli zakończenie wojny polsko-polskiej.

– Dzisiaj wszyscy deklarują, że chcą zgodnej Polski, tylko że jakoś wcześniej mówili o dwóch sortach Polaków i o zdradzieckich mordach. Polska nie pójdzie do przodu, jeśli debata publiczna będzie opierała się na takim języku – przekonywał Paszyk.

Na zakończenie konferencji zaapelował do mieszkańców  północnej Wielkopolski, by w niedzielę licznie poszli do urn.

 – Nie zostawajcie w domu, bo inni zagłosują za was, a to będzie to najgorsze rozwiązanie. Zachęcam, byście swoje głosy i zaufanie skierowali w stronę kandydata Koalicji Polskiej, który ma pomysł i kompetencje, by uspokoić nastroje  w Polsce i zmienić ją w kraj, który „normalnie” będzie się zmagał z problemami. Władysław Kosiniak-Kamysz jest dzisiaj najlepszym rozwiązaniem dla Polski –  spuentował poseł Paszyk.

 (Red.)