Blisko 2 kilogramy narkotyków nie trafi na czarny rynek

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zabezpieczyli blisko 2 kilogramy substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i ekstazy. Zatrzymanym mieszkańcom Piły grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W czerwcu br. funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Piły może posiadać większą ilość narkotyków.

Kiedy kryminalni weszli do wytypowanego mieszkania znaleźli w nim ponad 700 gramów amfetaminy w formie pasty, którą podejrzany ukrył w słoiku. Zabronioną substancję zabezpieczono, a 27-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu – relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z pilskiej Policji.

20 czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika jednej z pilskich firm o awanturującym się kliencie.

-Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy przyjechali na miejsce interwencji od razu zauważyli, że 23-latek jest nienaturalnie pobudzony. Okazało się, że miał przy sobie 3 gramy amfetaminy, a w jego samochodzie policjanci znaleźli ponad kilogramową puszkę z zawartością podejrzanego proszku. Badanie przeprowadzone narkotesterem wykazało, że jest to ekstazy. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających – dodaje Panglisz.

Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i i pilskiej prokuratury, Sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła