Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Dwóch kolejnych kierowców straciło prawo jazdy. Obaj przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. 

Do pierwszego zatrzymania prawa jazdy doszło 28 czerwca  około godziny 08:20 w Sierakówku gm. Połajewo.

-W ręce mundurowych wpadł kierujący renault. 22-letni mieszkaniec Wałcza w obszarze zabudowanym jechał z prędkością o 54 km/h wyższą niż dopuszczalna. Tego samego dnia po godzinie 19:00 w Drawsku na ulicy Powstańców Wlkp., policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Krzyża Wlkp., który poruszając się citroenem  przekroczył prędkość o 73 km/h – informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz po 10 punktów karnych.

-Zgodnie z przepisami, obaj panowie muszą „pożegnać” się z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach –  podkreśla Górzna-Kustra. –Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policja apeluje o rozsądek na drodze.

Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i dla pieszych, którzy w konfrontacji z samochodem pozostają bez szans.

(Red.)