Nowy wóz dla chodzieskich strażaków

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Chodziescy strażacy otrzymali nowy specjalny samochód ze sprzętem ochrony dróg oddechowych. Pojazd został zakupiony w ramach projektu pod nazwą “Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I” w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jego wartość to 950 tysięcy złotych (85% pochodzi z budżetu unijnego, 15% z budżetu państwa).

Nowy specjalny samochód ze sprzętem ochrony dróg oddechowych

?Samochód został wyprodukowany przez firmę MOTO-TRUCK Sp. z o.o. w Kielcach na podwoziu Iveco Eurocargo 140-250 4×2. Nadwozie zostało podzielone na dwie części: serwisową i ładunkową, dostęp do tej części możliwy jest przez windę załadowczą lub wejście boczne ? wyjaśnia mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży.

Samochód został wyposażony m.in w następujący sprzęt: stół składany, butle stalowe na sprężone powietrze 6, l ? 48, aparaty oddechowe nadciśnieniowych ? 12, maski oddechowe ? 20, butle kompozytowe 6,8 l ? 12, sygnalizatory bezruchu ? 12, system łączności do masek ? 12, zestaw ratownictwa medycznego R0, agregat prądotwórczy, kompresor do ładowania butli, komputerowe stanowisko kontrolno-pomiarowe do badań aparatów i masek, laptop, myjkę do masek, suszarkę do masek i sprzęt warsztatowy. Wymiary pojazdu: wysokość: 3,46 m, długość: 8,25 m, szerokość: 2,50 m.

(Red.)
Fot. KP PSP Chodzież