Miał narkotyki. Wpadł podczas kontroli drogowej

Czarnków Na sygnale Najnowsze

WIELEŃ. Policjanci z Wielenia zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który posiadał w aucie marihuanę i amfetaminę. Kolejne narkotyki zabezpieczono w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Mężczyzna już usłyszał zarzut. Za taki czyn grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Do zatrzymania 29-latka doszło na ulicy Jana Pawła II w Wieleniu.

-Mężczyzna kierował pojazdem marki BMW, nie mając włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli drogowej 29-latek zachowywał się nerwowo, był pobudzony oraz nie nawiązywał kontaktu wzrokowego. Po chwili wyjaśnił się powód jego reakcji. W pojeździe na tylnym siedzeniu policjanci znaleźli metalową puszkę, a w niej susz roślinny, zwitek papierowy z białym proszkiem, plastikowy młynek, zielone ziarenka oraz dwie ampułki z zawartością suszu. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że była to amfetamina i marihuana – relacjonuje mł. asp. Karolina Górzna – Kustra z KPP w Czarnkowie.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. Pobrano od niego krew do badań na zawartość środków zabronionych.

-Dodatkowo, podczas przeszukania wynajmowanego przez 29-latka mieszkania, mundurowi znaleźli  75 tabletek ekstazy, 5 krzewów konopi indyjskich, które suszyły się w szafie ubraniowej, nasiona konopi, trzy wagi narkotykowe, woreczki do porcjowania oraz namiot do uprawy ,,nielegalnych roślin” – dodaje Górzna- Kustra.

Wczoraj wieleńscy kryminalni przedstawili 29-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Niewykluczone są kolejne zarzuty. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat więzienia.

(WM)
Fot.KPP Czarnków