Złotów i Piła: Czeki i gratulacje dla strażaków

Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia Złotów

Michał Zieliński – Wojewoda Wielkopolski uczestniczył w Złotowie oraz w Pile w obchodach Dniach Strażaka. Dodatkowo pilska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP nr 1 obchodziła swoje 30 – lecie.

Maj, w czasie którego obchodzony jest Dzień Strażaka to doskonała okazja, aby wojewoda w czasie bezpośrednich spotkań wyraził swoje podziękowanie dla nich za ciężką służbę – gaszenie pożarów wynikające z suszy, pomoc w czasie epidemii czy też wspieranie pozostałych służb i jednostek rządowych/samorządowych w pomocy humanitarnej udzielanej obywatelom Ukrainy.

– Wasza służba, to także niezliczone działania prewencyjne i edukacyjne, honorowe krwiodawstwo, rywalizacja sportowa. Strażacy zawsze są liderami swojej społeczności i biorą aktywny udział w jej życiu. Za to wszystko bardzo Państwu dziękuję – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Zaznaczył również, że: Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego, który mam zaszczyt reprezentować, dokłada wszelkich starań, abyście Państwo w trakcie swoich niebezpiecznych misji byli wyposażeni w nowoczesny sprzęt, abyście pełnili służbę w wygodnych, modernizowanych obiektach. Abyście byli przygotowani do najtrudniejszych wyzwań, a Wasze męstwo, zdecydowanie i profesjonalizm były odpowiednio nagradzane.

W trakcie tych dwóch uroczystości zostały też przekazane 2 symboliczne czeki:

  • 1 298 000 zł na dofinansowanie modernizacji i rozbudowy infrastruktury PSP w Złotowie,
  • 1 920 000 zł (z rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego) na budowę i wyposażenie remizy w Bądeczu (poprzednia spłonęła na początku br. wraz z wyposażeniem oraz wozem gaśniczym).

źródło: https://www.poznan.uw.gov.pl/wydarzenia-biezace/wizyta-wojewody-wielkopolskiego-na-obchodach-dniach-strazaka-w-zlotowie-i-pile