W Wąsoszu spłonęła sterta słomy

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

WĄSOSZ gm. Złotów. Wczoraj w południe paliła się sterta słomy w obrębie zabudowań gospodarczych w miejscowości Wąsosz. Ogień zagrażał sąsiednim zabudowaniom. Spłonęło  około 460 balotów słomy.

Na miejsce pożaru skierowano zastępy ze złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Po dojeździe pierwszych zastępów potwierdzono rozwinięty pożar obejmujący stertę ok. 460 balotów słomy, stwarzający bezpośrednie zagrożenie dla zlokalizowanych w sąsiedztwie budynków magazynowo- gospodarczych.

Podjęto działania gaśnicze. Wode czaerpano m.in.  z rzeki Głomi oraz lokalnej wiejskiej sieci hydrantów.

 W toku prowadzonych działań strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru, a tym samym zmniejszyło się zagrożenie dla przylegających zabudowań.

W działaniach trwających łącznie dziewięć godzin uczestniczyło 39 strażaków z jednostek OSP Święta, OSP Blękwit, OSP Kleszczyna, OSP Radawnica, OSP Zalesie, OSP Podróżna, OSP Krajenka oraz z KP PSP Złotów.

Strażacy: Apelujemy do wszystkich osób i podmiotów branży rolniczej o przestrzeganie przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej i obowiązujących wymogów w zakresie ustawiania stert, stogów i brogów. Brak poszanowania tychże wymogów ma bezpośredni wpływ na powstawanie pożarów w obrębie zabudowań gospodarstw rolniczych.

(WM)
 Źródło: KPP Złotów