Bracia z doniczkami konopi i marihuaną w komodzie

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy kryminalni zatrzymali dwóch braci, którzy nie dość, że parali się uprawą konopi indyjskich, to na dodatek ukrywali w mieszkaniu narkotyki.

Kryminalni ustalili, że nielegalny proceder  “kwitnie” w centrum Piły, i że zamieszani w niego są dwaj mężczyźni.  Prawdopodobnie byli w posiadaniu narkotyków.

-Policjanci weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali dwóch braci, którzy wizytą funkcjonariuszy byli zupełnie zaskoczeni. Podczas przeszukania ich mieszkania kryminalni ujawnili w pokoju na podłodze doniczki z roślinami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Na pytanie funkcjonariuszy, do kogo należą rośliny, bracia odpowiedzieli, że je znaleźli – relacjonuje podkom Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Oprócz konopi policjanci znaleźli również 150 porcji marihuany.  Środki odurzające zapakowane były w woreczki foliowe i ukryte w komodzie.

Nielegalny towar został zabezpieczony,  a bracia – w wieku 22 i 38 lat – trafili do policyjnego aresztu. Grozi  im kara więzienia  odpowiednio do 8 i 3 lat.

(WM)
 Fot. KPP Piła