Rodzinne warsztaty i koncert Muzyki Polskiej już 10.11.2018

Wydarzenia

W sobotę, 10 listopada zapraszamy na godz. 9.00 do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile na rodzinne warsztaty robienia kotylionów, flag i rozetek. To impreza dla całych rodzin.

 

A o godz. 17.00, również 10 listopada, kolejne ważne wydarzenie. Tym razem w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych przy Okrzei w Pile odbędzie się wielki Koncert Muzyki Polskiej w wykonaniu znakomitego Wyrzyskiego Chóru Męskiego i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Dla wszystkich uczestników mamy śpiewniki. A po koncercie rogale świętomarcińskie dla każdego!

Warto przyjść, posłuchać i razem pośpiewać. Tym bardziej że Wyrzyski Chór Męski należy do najlepszych zespołów amatorskich w kraju. Rozpoczął działalność w 1999 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku z inicjatywy dyrygenta Piotra Jańczaka, absolwenta                i pracownika naukowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który do dziś dyryguje chórem. Zespół szybko zaczął odnosić krajowe i międzynarodowe sukcesy. Ma na koncie ponad 65 nagród zdobytych w różnych konkursach i przeglądach w kraju i za granicą. Składa się z 30 wokalistów. To naprawdę będzie wielkie wydarzenie gościć ten chór w Pile i go posłuchać.

Świętujmy razem!

Starostwo Powiatowe – Powiat Pilski