Poszedł na grzyby i … zabłądził

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. 82-letni mężczyzna tak był pochłonięty zbieraniem grzybów, że w pewnym momencie stracił orientację w terenie i nie potrafił wrócić do samochodu. Zaniepokojona rodzina zgłosiła ten fakt chodzieskiej Policji. Wspólne działania służb pozwoliły na odnalezienie grzybiarza.

A działo się to wczoraj rano w okolicy Jacewka.

-Z informacji, jakie otrzymaliśmy wynikało, że mężczyzna pojechał do lasu w godzinach rannych. Około 15.00 zadzwonił do bliskich, że oddalił się od parkingu, na którym pozostawił samochód i stracił orientację w terenie. Rodzina poprosiła o pomoc w poszukiwaniach Policję. Do działań zaangażowano znaczną liczbę policjantów, strażaków oraz pracowników nadleśnictwa. Przez kilka godzin przeczesywano las w poszukiwaniu grzybiarza. Tuż po godzinie 21.00 leśniczy odnalazł starszego mężczyznę, 8 kilometrów od parkingu, na którym pozostawił samochód- relacjonuje mł. asp. Karolina Smardz- Dymek z KPP w Chodzieży.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował 82-latka do szpitala na badania.

Chodzieska Policja apeluje o zachowanie rozsądku podczas wypraw do lasu. Oprócz odpowiedniego ubioru, należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz kanapki i termos z ciepłym napojem. Osoby schorowane, w podeszłym wieku powinny wędrować w towarzystwie bliskich, by nie dopuścić do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. One pozwolą nam bezpiecznie i bez stresujących przeżyć wrócić do domu.

(WM)
 Źródło: KPP Chodzież