10-lecie amatorskiego teatru „A dlaczego nie”

Najnowsze Regiony Wydarzenia Złotów

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce miejsce miała niedawno intelektualna uczta, a to wszystko za sprawą niezwykłych urodzin, czyli 10-lecia istnienia i działalności Teatru Amatorskiego „A dlaczego nie”. Z tej okazji aktorzy wystawili dla licznie zgromadzonych na Sali widowiskowej trzy sztuki: „Pożądanie w cieniu pokrywki”, „Żubry” i „Ballada na trzy biurka”.

Po spektaklach aktorzy zebrali owacje na stojąco oraz gromkie “Sto lat” i wiele, wiele gratulacji , był też czas na lampkę szampana oraz tort przygotowany specjalnie na tę niezwykłą okazję przez Koło Gospodyń Wiejskich „Pozytywnie zakręcone kobiety” w Lipce.

Od przedstawicieli samorządu z kolei zespół otrzymał czek w wysokości 1. 000 zł, który z pewnością dobrze zostanie spożytkowany. Gratulujemy i raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego !

Aktualny skład teatru: Lech Wiśniewski – reżyser, Małgorzata Karbownik – scenografia i choreografia, Anna Wegner-Grzybowska, Marta Gram, Katarzyna Skrentna, Ewa Paczkowska, Jacek Włodarczyk, Andrzej Pikulik, Przemysław Oszczypała, Mateusz Gierlach, Edyta Olczak, Katarzyna Kopczyk, Anna Grubich, Małgorzata Buława, Mariola Sieg, Alicja Garcon, Teresa Kuśmirek, Beata Glugla-Staniewska, Wioletta Schienke, Mirosław Haraf, Tomasz Kordos.

Wykaz osób biorących udział w realizacji spektakli: Anna Kordos, Hanna Noworolska, Emilia Słodowicz, Helena Martyn-Griek, Joanna Kucharska, Waldemar Pydyn – światło i dźwięk, Dariusz Stanecki – fotografia, Jacek Szefler i Dominik Kordos – światło i dźwięk

W widowiskach plenerowych i spektaklach wystąpiły dzieci członków grupy teatralnej oraz dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach tanecznych domu kultury.

Fot. Julita Milczyńska, Mateusz Konopacki