10 OSÓB POSZUKIWANYCH

Interwencje Na sygnale Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali w ubiegłym tygodniu 10 osób, które ukrywały się przed odbyciem kary. Wśród nich 5 osób było poszukiwanych na podstawie wydanych listów gończych.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze pilskiej jednostki oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali łącznie 10 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Najdalsza realizacja miała miejsce w Malborku, gdzie została zatrzymana 54-letnia kobieta, która była poszukiwana na podstawie wydanych listów gończych. W związku z wcześniej popełnionymi wykroczeniami podstaw prawnych do jej zatrzymania było aż 14. Kobieta odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze ponad 200 dni.

Wśród osób zatrzymanych był także 27-letni pilanin, który poszukiwany był do kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Podczas realizacji, gdy mężczyzna zorientował się, że w jego stronę zmierzają nieumundurowani policjanci, podjął pieszą ucieczkę ulicami centrum Piły. Po krótkim pościgu był już w rękach kryminalnych. Teraz najbliższe 1,5 roku spędzi w Zakładzie Karnym.

st. sierż. Wojciech Zeszot

https://pila.policja.gov.pl/w19/aktualnosci/239243,10-osob-poszukiwanych.html

fot. iStock