100-LECIE OSP WIKTORÓWKO I NOWY SAMOCHÓD W PREZENCIE!

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Przy remizie strażackiej w Wiktorówku odbyła się wspaniała uroczystość obchodów jubileuszu 100 -lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiktorówku. To jedna z najstarszych jednostek działająca w gminach powiatu pilskiego z piękną tradycją.

Obchody były okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Wiktorówku, którego zakup wsparto ze środków rządowych oraz samorządowych, w tym również Starostwa Powiatowego w Pile.

Gratulacje druhom złożyli Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
– Dziękuję druhom za oddaną i pełną odwagi służbę i życzę im wszelkiej pomyślności. Nowy wóz z pewnością usprawni prowadzenie akcji ratowniczych. To już kolejny samochód, który w ostatnim czasie trafił do jednostki OSP w gminach powiatu pilskiego, co ma ogromny wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom – mówi starosta Eligiusz Komarowski. .

Podczas uroczystości wielu druhów uhonorowano odznaczeniami za pełną poświęcenia służbę. Na koniec w sali OSP Wiktorówko odbyło się spotkanie i zabawa taneczna. Święto OSP w Wiktorówku było świętem całej lokalnej społeczności, z którą to jednostką są bardzo zżyci.

powiat.pila.pl