104 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Czarnków Interwencje Na sygnale Wydarzenia

Wczoraj tuż przed godziną 8.00 na ul. Czarnkowskiej w Gębicach gm. Czarnków, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego kierującego volkswagenem, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 104 km/h.

Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, aż o 54 km/h w terenie zabudowanym, kierujący volkswagenem został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, otrzymał 13 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Wciąż przypominamy, że kierowca, który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazdy okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy o wyobraźnię i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych zdarzeń drogowych.

Karolina Górzna-Kustra

104 km/h w obszarze zabudowanym – Aktualności – KPP Czarnków (policja.gov.pl)

fot. iStock