106 wykroczeń i 13 kolizji drogowych

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

CZARNKÓW. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie podsumowali tegoroczną akcję ?Znicz?. Podobnie jak w roku ubiegłym mundurowi dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu oraz w pobliżu cmentarzy. Dla funkcjonariuszy był to okres wytężonej pracy. Od 31 października do 3 listopada br. nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi ujawnili 106 wykroczeń, zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości oraz obsługiwali 13 kolizji drogowych.

Od 31 października do 3 listopada policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą ?ZNICZ 2019?.

Jak co roku, ich pomoc w pobliżu cmentarzy okazała się niezbędna, zwłaszcza 1 listopada. Policjanci udzielali pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim zwracali uwagę na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, czyli na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego – podkreśla asp. Karolina Górzna-Kustra z Czernkowskiej KPP.

Podczas czterodniowej akcji nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsługiwali jednak 13 kolizji.

-Ponadto mundurowi ujawnili 106 wykroczeń, za popełnienie których nałożyli 84 mandaty karne oraz pouczyli 22 osoby. Funkcjonariusze zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz 12 dowodów rejestracyjnych – dodaje pani aspirant.

(Red.)