Przyczaił się w barze i ukradł papierosy

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Kryminalni z Czarnkowa zatrzymali 26-latka, który włamał się do jednego z barów na terenie gminy Połajewo i ukradł papierosy różnych marek. Łączna wartość łupu to 4,5 tys. złotych. 

-O włamaniu czarnkowscy policjanci powiadomieni zostali w nocy z 2 na 3 marca br. Na miejsce niezwłocznie skierowano technika kryminalistyki oraz dochodzeniowców. Z ich ustaleń wynikało, że sprawca przed zamknięciem lokalu schował się w jednym z pomieszczeń, a następnie po kradzieży papierosów wybił szybę w drzwiach wejściowych i uciekł z łupem. Straty jakie spowodował pokrzywdzony oszacował na kwotę około 4500 złotych – informuje mł.asp. karolina Górzna -Kustra z KPP w Czarnkowie.

Kryminalni natychmiast rozpoczęli intensywne poszukiwania włamywacza. Po raz kolejny mogli liczyć na pomoc dzielnicowego z lubaskiego posterunku. W poniedziałek, 4 marca złodziej został zatrzymany, a część papierosów odzyskana. Wczoraj 26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

-Kara 26-latka będzie powiększona o połowę, bowiem działał on w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy – dodaje Górzna – Kustra.

 (Red.)

 Źródło: KPP Czarnków