Ardagh Glass – pracodawca przyjzany pracownikom

Najnowsze Piła Wydarzenia

“Pracodawca Przyjazny Pracownikom” – to tytuł, który zdobyła firma Ardagh Glass S.A. Huta szkła z Ujścia znalazła się wśród 22 firm wyróżnionych przez NSZZ “Solidarność”. To wyjątkowa nagroda przyznawana pracodawcom przez pracowników. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 19 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nagrodę w imieniu huty szkła odebrał Piotr Ignasiak, dyrektor operacyjny Ardagh Glass S.A.

Od lat dążymy do tego, by nasze huty były najlepszym miejscem pracy. Wprowadzanie programów, dzięki którym pracownicy mają realny wpływ na swoje środowisko pracy, dbanie o kulturę i dialog, ciągła poprawa bezpieczeństwa – to tylko wycinek tego, czym zajmujemy się na co dzień. Cieszymy się, że nasze starania doceniają związki zawodowe, pan Prezydent, ale przede wszystkim nasi pracownicy. Ta nagroda jest też dowodem na to, że związki zawodowe mogą być świetnymi partnerami dla pracodawcy i razem można zrobić naprawdę dużo dobrego – mówi Piotr Ignasiak.

Kandydatów do nagrody zgłaszają zakładowe jednostki “Solidarności”. Konkurs ma na celu promocję firm, które mogą się pochwalić stosowaniem dobrych praktyk w zakresie prawa pracy, przestrzeganiem norm bezpieczeństwa oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. W tym roku certyfikaty wręczono jedenasty raz. Nagrodzonym firmom przysługuje prawo do posługiwania się tytułem przez okres trzech lat.

(Red.)

 Źródło: fp